siyujiang7069 siyujiang7069
  • 24-04-2024
  • Mathematics
contestada

A store sells cashews for 6.00 per pound and peanuts for1.50 per pound. The manager decides to mix 26 pounds of peanuts with cashews. What is the total cost of the mixture?

Respuesta :

Otras preguntas

Which is used to determine if a relation is a function? a.)3d line test b.)horizontal line test c.)diagonal line test d.)vertical line test
Lysistrata and her friends wanted their husbands to declare: A. War O B. Love O C. Revenge OD. Peace w 10 points
justify the property that it illustrates if the measure of angle g is 35 and the measure of angle s is 35, then the measure angle g is congruent to measure angl
Math prombelm need help plz
y+1=3(x+2) in slope intercept form
Which of the following is a true statement about the worlds energy resources?
7. Which of the following elements is diatomic? Mg Mn Sn F 8. What type of bond to all diatomic molecules have?
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Match the supporting evidence with the correct type of citation. In White Fang by Jack London, Scott says tha
any help with this pls it’s due today
How was banking in Texas different during the Mexican national and Texas statehood eras?