romeesashabbeer romeesashabbeer
  • 24-04-2024
  • Mathematics
contestada

Javon’s bill at the bakery was $12. He bought 12 egg bagels for $0.50 each. If an onion bagel costs $0.75, how can he find how much he spent on onion bagels?

Respuesta :

Otras preguntas

Which is the adjective phrase in the sentence? With xeriscape, you will save water and still grow a beautiful yard and a garden of colorful flowers in the summ
what is greater than 40 but less than 20
By what means are the Ten Commandments said to have arrived?
socrates was sentenced to death by jury of athenian citizens mainly because why?
In Mexico _____ is celebrated by processions from the 16 of December until Christmas Eve to represent the journey of Mary and Joseph to Bethlehem.
can 18/255 be simplified? If so what is the answer?
If 1 bus = 12 cars, 3 cars = 1 truck, and 1000 basketballs = 1 truck, how many basketballs can be carried by 8 buses?
which explains why cloudy nights tend to be warmer than clear nights
Why did Truman react so strongly when North Korea attacked South Korea? A. He wanted to protect US troops stationed in South Korea. B. He wanted to prevent the
The y-intercept of the line whose equation is 2x + y = 4 is