thalsey3881 thalsey3881
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

12 cans are priced at 7.99 and 24 cans are priced at 12.99 calculate to find the better buy

Respuesta :

Otras preguntas

Convert 3.45 g/ml to lb/in^3
7/18 ratio in simplest form
7/18 ratio in simplest form
what is 119,000,003 in expanded form
Which expressions are equivalent to z + (z+6) Select: (z+z) + (z+6) (z+6) +6 None of the above
What is ax - x = c for x
In may, Jim lunch account has a balance of $58.19. If lunch costs $2.74 per day, how many days will Jim be able to buy lunch before his account runs out of mone
If one recessive allele and one dominant allele are present, the _______ trait will be expressed. a. original b. main c. dominant d. recessive
Which statement about novels is true?
What is the expanded form of 430,290,100