Hehdjdvgs6524 Hehdjdvgs6524
  • 22-04-2024
  • Business
contestada

Suppose proit is given by: profit = 4.55x - 2109.66. If cost per unit of this good is $15.51, what is the selling price?

Respuesta :

Otras preguntas

select the sentence that is punctuated correctly Zora's lemon tree produces too much fruit. She gives them them away therefore, to her friends and neighbors. Zo
Please tell me how I’m not getting it
PLEASE HELP QUICK 25POINTS!!!!!!! phone service offers a data plan with a $25 monthly fee and charges $10 per gigabyte download. How many gigabytes can a custo
Total these measurements? 8.3m 5.2m 4.36m 42.1m 86.0m Help pls
aim of marketing and the key strategic challenges in an organization.
An atom has an average atomic mass of about 24.3 amu. What is the chemical symbol for the atom? Consult the periodic table. O Mg O Cr O Mn O Ca
16) Kayla's school is selling tickets to the annual dance competition. On the first day of ticket sales the school sold 6 adult tickets and 8 child tickets for
Why does Locke find an absolute monarch in conflict with his subjects and they with him?
.101 as a simplified fraction
What are the four (4) different marketing orientations or philosophies that have emerged during the past century?