kathyasophiacardenas kathyasophiacardenas
  • 23-02-2024
  • Mathematics
contestada

Un producto tiene un precio en el mercado de Sy + 3 pesos, si se venden 3y + 1 productos. ¿Cuál es el ingreso que obtuvo?

Respuesta :

Otras preguntas

According to the Internal Revenue Service, the average length of time for an individual to complete (keep records for, learn, prepare, copy, assemble, and send)
Consider the discussion in the "Perry Vows to Secure Border, Spread Red-State Policies" article. Antifederal government sentiment runs high, but when Governor P
An investment will pay $100 at the end of each of the next 3 years, $250 at the end of Year 4, $400 at the end of Year 5, and $500 at the end of Year 6.A) If ot
HELP WILL GIVE BRANLIEST Describe European colonization of Indonesia and Vietnam.
Why is the agricultural revolution an important part of early european history? Select the two correct answers.
Se dau cel mult 1000 numere naturale mai mici decât 100.000.000. Să se stabilească despre fiecare număr dacă este sau nu curat.
Fuji apples cost $3.00 per pound, and Golden Delicious apples cost $2.00 per pound. A childcare center purchases 30 pounds of a combination of the two types of
A lawn-service company charges a customer $60 for each time that they visit that customer in order to maintain the customer’s lawn. In a month, the company work
Wind problem mehng the best com p le of me . Tony bought the same number of hot dogs as buns. It was the least number of each Suppose that hot dogs.come in paci
What is the total measurement of a 30,20, degree intersecting variable of a acute triangle.