tishanjohnson075 tishanjohnson075
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

Kevin bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $1.60 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $16.80. How much was each bottle of juice

Respuesta :

Otras preguntas

what kind of role can you play in your family and locality in terms of population education awareness​
Rolling a six sidded die and getting a I or 5
this is easy 4x10⁵ lol I know this just asking ​
Understanding the Main Ideas From the box below, choose the main idea that best fits each paragraph. Write the letter of the answer in the space provided. a. Th
Who was the political leader in UK in 1912?
please help me ill reward you with brainiest. pleaseeee
Give example of yeast helping in making something
please if you can i urgently need help thank you very much
(m+3)square - (m-5) square
Write an equation that represents the line. Use exact numbers.