izzyiscool479 izzyiscool479
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Jane is buying bagels and cream cheese for a family brunch. She has $25 to spend. She will spend $4 on cream cheese. Each bagel costs $0.90. Write and solve an equation used to determine b, the number of bagels she could buy.

Respuesta :

Otras preguntas

Which step in the water cycle involves matter changing form? A. infiltration B. precipitation C. groundwater D. surface runoff
which one greater 0.85 or 0.75
Based on the Supreme Court’s ruling in Gibbons v. Ogden, 1824, it would be reasonable to assume that Chief Justice John Marshall favored
Which literal equations are equivalent to w = Fd? Choose ALL answers that are correct. A) h=bA B)h=A/b C)A=bh <=== this is one D)a=b/h
How many total jet streams are there on Earth? A. one B. two C. three D. four
Can you please help me. I think it is x=0 and x=3
Sabah is saving money to buy a new bicycle.so far, she has saved $45, which is 60% of the money she needs to buy the bicycle.would she be able to buy the bicycl
Where did the Hebrew people originate
Why does it take 3 copies of 1/6 to show the same amount as 1 cooy of 1/2
How did manifest destiny help white people