bryce43464 bryce43464
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

a total of $37.50 on her sandwiches and drinks. Each sandwich costs $5.25. How much does
Each day for 5 days, Lily buys the same drink and sandwich from a local bakery. She spends
Lily's drink cost each day?

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone please help me :(
Shakespeare's use of allusions allows the reader to gain a lot of information about a character or situation without a lengthy explanation: true or false
Assign an oxidation number to each element in the reaction.CO(g) + 2H2(g)CH3OH(g)In CO, the oxidation number of C isand that of O isIn H2, the oxidation number
Mark can produce 50 baseballs in a month and Katie can produce 60 baseballs in a month. Also, Mark can produce 40 bats in a month and Katie can produce 30 bats
analyze product, price and cost in relationship in the market​
In an algebraic expression what -5a times 6b
how to write a plan of investigation​
How to write an address​
An experiment is designed to test whether operator A or operator B gets the job of operating a new machine. Each operator is timed on 75 independent trials invo
State THREE important seasonal activities related to sugar-cane cultivation.