daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

how do you solve 2p+5r=q for p?
how are certain cells in your stomach specialized
what is the value of 9 in 26.219
What is 1/50 in decimal form?
what is 3/4 times 20 in simplest form
The narrator of "Uncle John's Farm" is _____.
0.002 is 1/10 of what
Why do scientists make biological collections
You earn $50,000 per year, and the federal tax rate is 10 percent. Your gross income is
State the most appropriate metric units to use to measure the length of a calculator. a. kg b. m c. km d. cm