kamonijsloan2006 kamonijsloan2006
  • 22-01-2024
  • Advanced Placement (AP)
contestada

A business spends $2000 on rent and $3000 on kitchen equipment. It needs $300 for materials, $200 for labor per unit made. Each unit is sold for $1000 dollars. What is the profit after 1 unit sold? FC: VC: R: X:

Respuesta :

Otras preguntas

A small juice company spends $1190 per day on business expenses plus $ 1.10 per bottle of juice they make. They charge $3.50 for each bottle of juice they sell.
"the quantity, a, decreased by 6, multiplied by 9."
which federal executive office is the office of the governor of florida A. The Secretary of State B. The president of the United States C. The Vice President o
What tool would you use to test for hardness?
A contractor purchases 22 doors and 9 were brown. If he purchased 1,078 doors, about how many of these doors would be brown? *
What is the acceleration of a car moving in a straight line at a constant velocity of 50 km/hr for 10 seconds?
who has the better argument for the newly formed government, thomas jefferson or alexander hamilton
There are just three parts to this novel, rather than multiple chapters, and each part is focused on a different character. What does this fact tell you about t
kinetic or potential energy.
"How" Create a word problem that models this equation: 11x + 25 = 201