Catchase39671 Catchase39671
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

find an equation of a plane through (-5,4,5) and parallel to 4x y z = 2

Respuesta :

Otras preguntas

A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart?
how do I solve this for my science class??
a jar of jellybeans is to be split equally among a group of children. if every one of the 480 jellybeans is used, then all of the following could have been the
One gram of lipid yields about 9kcal of energy. that is due to the high abundance of which chemical element?
What was one result of the break of the Soviet Union?
What fraction of the problems on the math test will be word problems?
Is it a b c or d please help
The leaders of eighteenth- and nineteenth-century islamic revitalization movements sought to reestablish the glory of islam through which practice?
Which reflex requires gamma motor neurons to set the length of the muscle? which reflex requires gamma motor neurons to set the length of the muscle? flexor ref
Help Me!! During the summer, Bethany mows lawns and Grant is a waiter at a coffee shop. To show their earnings, Bethany makes a graph and Grant makes a table