bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

answer BOTH & EXPLAIN!! which of the following is not an organic macromolecule ? a) nucleic acids b) carbohydrates c) lipid d) water which class of macrom
what time is it? I NEED TO KNOW Brainliest for first answer
(-9,11) and (8.-6) find the slope
what has teeth but no mouth?​
Please help (In picture!)
Solve for x. 4(x + 10) = 52
PLEASE HELP!!! Mates spent $15.00 on protein bars and sports drinks. each bar cost $3.00 and each sports drink cost $1.50. which equation represents the number
what’s the slope-intercept form equation represented on this line?
Rewrite 47/9 as a mixed number in lowest terms
Which pattern describes the rhyme scheme of this stanza? ABAB AABB ABBA AAAB poem thingy DOWN Read the following excerpt from “Greece” by Oscar Wilde. The sea w