michicute6926 michicute6926
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for \$3. 12$3. 12dollar sign, 3, point, 12 per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass? choose 1 answer:.

Respuesta :

Otras preguntas

Eva is short on frosting! She works in a bakery and has 12 cakes to frost, but she is short 4 1/8 cups on the amount of frosting required.She decides that she w
An action that sets a benchmark for similar situations as they arise in the future is known as a precedent tradition guideline executive order
Kindly any mathematician assist me do that question am giving the brainliest
The word “tectonic” means “pertaining to building. True or False
Which of the following multiplication problems yield a product that is a rational number? Select TWO that apply. A −2×57 B 25×32√ C 2π×13 D 5×−3
The doctor said , “I came here last year”.
If 20,000 worker-hours produced a total output of $600,000 in an economy, then the labor productivity is
Work out 25% of £18
What would be the simplified expression AFTER the first step in this expression: 10–5+3×9÷3
50 points How did Justinian's actions contribute to the fall of the Byzantine empire?