syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia buys 4 pens and 5 rubbers for £5.75.

Elise buys 1 pen and 4 rubbers for £3.5.

Work out the cost of one pen and one rubber.

Respuesta :

Otras preguntas

The          of a monomial is the sum of the exponents of its variables.
Why did the US civil rights movement gain new momentum after World War II? * a.President Truman desegregated the armed forces. * b.Rosa Parks rallied blacks in
How do you make a sound proof box?
10y+23=4y+26 please help
Mrs. Daniel pays $324 for a handbag and 3 pairs of shoes. The handbag costs half as much as the 3 pairs of shoes combined. Find the cost of the handbag.
find all real number x such that 6x-21≥3 or 14x+11≤-7
How would you draw a parallel circuit with two resistors and an ammeter so the ammeter measures total current?
What is 6 1/2 - 1 9/10
Amusement parks are a great place to see Newton's laws of motion in action. Choose your favorite ride and describe the parts of the ride that illustrate each of
A rectangular field is 280 m by 390 m. A rectangular barn 25 m by 33 m is built in the field. How much area is left over?