balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Respuesta :

Otras preguntas

How Do I Solve 3/2y= 16/y+2
Traveling at 65 mph how many feet can you travel in 22 minutes?
What is the second number of an ordered pair called
If a dune Buggy is traveling for 20 seconds at a speed of 8.5m/s how do I calculate the unknown quantities
Count by tens and ones to find the sum of 52+34 Use the number line to show you thinking by
Write the expanded form of 6,985,062 using exponential notation
to convert from square miles to square feet,what operation will you use
what does tropic of cancer meansplease help :(....
Three consecutive numbers have a combined sum of 654. Name the smallest of the three largest numbers.
Is 15/28 greater or less than 1 / 2? Justify the answer math