agit765 agit765
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9
the 4 packed one is priced £2.04
the 9 packed one is priced £4.68
By calculating the price per roll, determine which roll is better value

Respuesta :

Otras preguntas

someone please help i don’t understand
Ancient Egypt Question- describe two things that went on or around the temples during the new kingdom?
La ___________ es una planta que crece en clima caliente. A. maíz B. mango C. café D. caña de azúcar
What restrictions were put on Jews in Nazi Germany (list them)?
List five noncommunicable diseases and five communicable diseases. What factors cause noncommunicable diseases?
Después de Buenos Aires, __ es la ciudad con mayor población de Argentina.RosarioCórdobaMendozaBariloche2. La moneda nacional de Argentina es __.el peso argenti
Can someone please help me? Homework is due tom
3. Please help me with this question
A sporting goods store is offering its customers a chance to win a gold club. Customers who make a purchase are given one chance to win by throwing a golf ball
(20 points, please help!) Which name is a correct way to name the tiling? Thank you very much.