frunzzz01 frunzzz01
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mario's pizzeria charges $264 for 24 pizzas. What is the restaurant's price for one pizza?​

Respuesta :

Otras preguntas

How fo you find the circumference of a circle. Thanks in advance.
Please describe the transatlantic slave trade. Explain the reasons for the trade, the conditions slaves endured, and three main destinations in the Americas for
According to Defoe, which quality is most valuable in a servant? A. Vulnerability B.Silence C.Selflessness D.Assertiveness
How do you prove by induction?
Read the excerpt from The Odyssey. Few men can keep alive through a big surf to crawl, clotted with brine, on kindly beaches in joy, in joy, knowing the abyss
The formula s = p/6 gives the side length s of a regular hexagon with perimeter P. What is the side length of a regular hexagon with perimeter 15 inches?
Ethan bought 2 1/5 pounds of gummy worms for a total of $7.70. What is the price per pound?
2 Does the figure have rotational symmetry? if it does, find the angle of rotation. A. Yes: 30 B. Yes: 60 C. Yes: 72 D. No 4. find the coordinates in the image
Abby, Bik, Cari, Dawn, and Ellen collect T-shirts. Abby has the most. Bik has 2.5 times as many T-shirts as Cari. Dawn has 1/3 as many T-shirts as Cari. Togethe
under which executive office of the president do the Chief of staff and press secretary Reside? A). White House Office B). Office Of Management And Budget C).