mariandradee1999 mariandradee1999
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B

Respuesta :

Otras preguntas

9. Each year the local country club sponsors a tennis tournament. Play starts with 128 participants. During each round of tennis, half of the players are elimin
which unit of measure would be appropriate for the area of a picture that is 20 cm tall and 15 cm wide ?
Microorganisms make up - a) Less than 60 % of all life on Earth b) 60 % of all life on Earth c) Over 60 % of all life on Earth
Which graph correctly shows a population that has reached its carrying capacity?
Please help please please help me please please
If Sally is speeding through the parking lot at 18 meters/hour and she travels 9 meters, How long did it take her?
PPPPPLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAASSSSSSSEEEEEEE HHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEELLLLLLLPPPPP.WILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT .What is characterization? How is it devel
What was the purpose of (SNCC) during the early years of the civil rights era?
what is the percent of change of $65 to $75
which of the following expression(s) are fourth-degree binomials? select all that apply A. 4x^3y + 6y B. 4y^3 + 4x^3 C. 3y^3 + 3x^2y^2 D. 3x^4 - 3x^3y^2+ 7xy^3+