farahshaikh936
farahshaikh936 farahshaikh936
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

tissues cost $3.48 per box . how many boxes did nancy buy if she spent $17.40? Write an equation and solve .

Respuesta :

Otras preguntas

write a vivid description of your experience in your new class​
A 6 inch personal pizza has 580 calories, with 240 of those from fat. A 12 inch pizza is cut into 8 slices. Estimate the number of calories in one slice of a 12
QUESTION 7 7.1 The fifth term of an arithmetic sequence is zero and the thirteenth term is equal to 16. Determine: the common difference​
Can you exclude header rows from sort in excel?
Which of the following statements about using geothermal energy is not true ?
Expand and simplify 2(x+7) + 3(x + 1)​
What is the figurative lanaguage?
1) what is the difference between a question and hypothesis​
In one paragraph, explain why George Washington was important/influential in the American revolution
What is the value of x in the equation 3x + 2 + 3(1+x) = 23? if u get it right in under 15 minutes i'll mark u brainllist