funlakxyz funlakxyz
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

John pays $16.10 for 3.5 pounds of apples. What is the price per pound of the apples?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the reciprocal of 10/9
la palabra camino es aguda o esdrujula
23% of 432 students equals how many students?
Underline the compound predicate in this sentence. Our student government met yesterday and voted to ban music players in school
factorise 5x-10 please help
a toy store marks down every toy by 15% in january how much does a toy cost during january use p for the price in december
Type an integer or simplified fraction 27/50
What is 3 x 9/100 as a fraction
what is -7.08 as a fraction in simplest form
Write the equation for the vertical line that contains point E(–7, 7). Choose one answer. a. y = –7 b. y = 7 c. x = 7 d. x = –7