alabrabham2020 alabrabham2020
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

O Sarah has at most$30 to spend at the greenhouse on flowers for her summer garden. Impatients
cost $2 each and coneflowers are $3 each. If Sarah buys 8 impatients, how many coneflowers
can she afford? Yes

Respuesta :

Otras preguntas

How do you solve #y=x-4#, #2y=-x+10# by graphing and classify the system?
How is Rafi different from his sister Andrea in this story?
answer this question please
Cost per mile is calculated by dividing total cost by total miles. Using the notation P = cost per mile, C = total cost, and M = total miles, show this relation
Algebra help please y'all <3
If I make a solution by adding water to 7mL of ethanol until the total volume of the solution is 375mL, what’s the percent by volume of ethanol in the solution?
which is not a symptom of diabetesA. thirst B. excessive urination C. dehydration D. weight gain
Velouté, béchamel, heavy cream, cheese, or eggs can all be used A. to bind a croquette. B. as a breakfast entree. C. as a dressing. D. to degla
how do you solve log 6 1 / 36 equals X
how do advances in science and technology increased threats to security?