greissicruz06 greissicruz06
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

have $100 to spend on Halloween candy. A pack of M&Ms cost $3.50. 15 Twix bars cost $7.00. 9 Hershey Bars cost $3.00. If I need 15 M&M packs, 17 Twix bars and 9 Hershey bars how much will it cost? How much money will I have left?

Respuesta :

Otras preguntas

cal has moved out of the house but returned secretly to take care of the plants in the garden what is the character Cal's subtext of this statement?​
What is the inverse of the function f(x) = one-quarterx – 12? h(x) = 48x – 4 h(x) = 48x + 4 h(x) = 4x – 48 h(x) = 4x + 48
I'm not sure whether it is electrically, by radiation or by heating?thanks:)​WILL MARK BRAINLIEST
Explain how light, depth, and temperature affect the number and type of organisms that live in each ocean zone
can someone help me please ?
Which angle is not necessarily congruent to 1?
4. How do the nervous system and hormones interact to maintain homeostasis?
what can the reader infer about Buffalo Bill?
What is "a sea of electrons"
mr. johnson is giving a lesson on enzymes in his freshman biology class. mr. johnson displays six beakers with either a chemical substrate or chemical enzyme in