darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

3. 40 ounces of granola costs $6.52
a. How much does granola cost per ounce? (Give your answer to the nearest cent.) pleasee help

Respuesta :

Otras preguntas

A gray kangaroo can bound across a flat stretch of ground with each jump carrying it 11 m from the takeoff point. part a if the kangaroo leaves the ground at a
Which of the following is an example of bicameral government? A.the Senate and the House of Representatives B.the Senate and the executive branch C.the judicial
which choice is the equation of a line that passed through the point (-2,8) and is perpendicular to the line represented by this equation below
The egg cells of a horse contain 32 chromosomes. how many chromosomes are in the horse's liver cells?
A school is preparing fruit baskets for a local nursing home. There are 162 apples, 108 oranges, and 180 bananas. If the baskets are identical and there is no l
A scientist observes one chimpanzee using sticks and leaves to pull ants out of anthills. The scientist concludes that all chimpanzees use tools. Why should you
At a pizza party, five people will equally share three pizzas. How much pizza will each person receive? A) 5 3 pizzas B) 3 1 5 pizzas C) 5 1 5 pizzas D) 3 5 of
After you enter the details for the first selected recipient in the New Address List dialog box, click _______ to add another recipient. A. Find B. New E
What do you think happens to waste and dead animals in the marine ecosystem?
1 gallon = 231 cubic inches find the number of cubic inches equal to 12 gallons of water