bsksksoskksososl bsksksoskksososl
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

A teacher is buying supplies for an upcoming art project. She buys x bottles of paint for $1.29 each. She buys 8 more canvases than bottles of
paint for $1.89 each. Her total pretax cost is $37.38. How many of each item is she buying?

Respuesta :

Otras preguntas

Leonardo and Asha are solving the equation (256−247)(4x−19)=5x+14 separately. The results of their first steps are shown below. Leonardo: 256(4x−19)−247(4x−19)=
What is the fractional equivalent of repeating decimal 0.5
What is the slope? WILL MARK BRAINLIEST!! !! (picture included ^^^)
I will give barinlest im not playing im frfr and thank you
how to protect tress​
Will give brainliest!!! How is coal formed?
who's sus?????????????????????????????????/
Jason is training to run in a marathon. His goal for this week is to run a minimum of 330 miles. So far this week, he has already run 15 miles. Which inequality
Morag typed 60 words in one minute. Express as a unit rate.
plz help me due tommorow ​