tobinsophia
tobinsophia tobinsophia
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Morgan can make 4 cupcakes with 1 cup of flour. How many cupcakes can she make with 18 cups of flour?

Respuesta :

Otras preguntas

If fixed costs are $100 and variable costs of producing 15 units is $200, what is the total cost of producing 15 units of output?
she pays 3.2% simple interest monthly, for 2 years and then she pays back the loan. a) calculate how much interest she pays each month. b)calculate how much i
my reflection on the population registration act 1950 (1 page essay)
In which economic area(s) shown on this graph did the Union experience higher costs than the Confederacy? Human capital and property destruction Property dest
Given that f(n) = 8n - 3 and g(n) = 3n - 10 What is the value of f(-1)
Simplify to create an equivalent expression. \qquad{-4(-11+4n)-3(-2n+9)}−4(−11+4n)−3(−2n+9)
Three travellers met at a lonely oasis. One had 3 loaves of bread, but no money; another had 5 loaves of bread, but no money, while the third had only money. Th
5. Impact of feudalism on American exploration
Write the simple subject of each sentence on the diagre If the sentence is imperative , you is the subject . 9. Our new neighbors came to the sale early in the
A box was made in the form of a cube. If a second cubical box has inside dimensions four times those of the first box, how many times as much does it contain? (