joyxmarie joyxmarie
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

John and Ariana bought school supplies. John spent $10.50 on 5 notebooks and 4 pens. Ariana spent $7.80 on 4 notebooks and 2 pens.
What is the cost of one notebook?

Respuesta :

Otras preguntas

A business school’s faculty parking lot has assigned parking spaces. Each professor is entitled to one parking space. This is an example of a _____ relationship
Can a hot wind take heat away from your body?
-3 1/2 = 1/2x + 1/2x +x
A chemist prepares a solution of aluminum chloride by measuring out of aluminum chloride into a volumetric flask and filling the flask to the mark with water. C
2x + 3(5x - 7) = 47 Please show steps
Starting in the late 1980s, a large number of migrants moved from Mexico to work in a meat packing plant in Marshalltown, Iowa. Back in Mexico, they experienced
Jenna wants to use technology to assess her speed. Which of the following should she use
If flies that are heterozygous for all three traits are crossed, what proportion of the offspring would you expect to be heterozygous for all three traits?
which food is considered the more healthy snackstring cheese corn chips and salsa dried sausage stick peanut butter and apples ​
-3(3x-2)=24 helppppppppppp