joyxmarie joyxmarie
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

John and Ariana bought school supplies. John spent $10.50 on 5 notebooks and 4 pens. Ariana spent $7.80 on 4 notebooks and 2 pens
What is the cost of 1 notebook and what is the cost of 1 pen?

Respuesta :

Otras preguntas

abbreviation GDP stands for​
Why did Mao start the Cultural Revolution?
describe the damage which you can see and effects of the damage on crops by insects pest .​
What is the median of set A
Why did the south ignore the proclamation
Find the volume of the solid produced by rotating this two-dimensional shape using the axis shown. Please help
Jonas taking the apple from the recreation area is an example of what type of figurative language?
Study the advertisement, then use the drop-down menus to make inferences about the cigarette maker’s intent. Which group of people is the company targeting in t
Which statement summarizes the law of superposition?
Hey can you please help me do this please