ellaaa5654458876 ellaaa5654458876
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 13 boxed lunches from a deli for $107.25. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 19 boxed lunches cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Marvin bought 6 cupcakes and was charged $8.40. What is the cost of one cupcake?
What is the are of the arrow?
PLEASE HELP!!! ILL GIVE BRAINLIEST !! Which is the correct answer ? 100 POINTS !! EXPLAIN.
Explica a qué se refiere la expresión “Desarrollar el gusto por la lectura, así como incentivar a las personas que nos rodean hacia la lectura debe ser un reto
help im doing a test in 6th grade- I LITERALLY FORGOT WHAT THE MEDIAN IS
The practice of buying and selling goods and services over the Internet is known as which of the following? A. E-commerce B. Auctioning C. l-buying D. Retail sa
Please help me I love u
What is the circumference of this circle? Show work please. The number is 12cm btw if you can't read it.
Find an equation of a line of best fit shown in the figure given below.
Victor opened a savings account that earns 4.5% simple interest. He deposited $5, 725 into the account. What will his BALANCE be after five years? ( no links)