leii55 leii55
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

The price of candy is 36 cents for 4 ounces.
How much will 1.5 pounds cost?

Respuesta :

Otras preguntas

How many and what type of solutions does the equation have? 2x^2+32=16×
Please answer i need it for tommorwe
Nuts and grains are _____.
How were families affected by the rise of manufacturing during the Gilded Age?
Which payment method typically charges the highest interest rates?
Why did the author include paragraph 9? What does the author think about Madison?
Dylan bought dog treats for $7.34 and a chew bone for $3.94. Round each amount to the nearest dollar. About how much change did Dylan get from $15? A. ab
How do I find the missing length if the triangle?
The radioisotope radon-222 has a half-life of 3.8 days. How much of a 198.6 g sample of radon-222 would be left after approximately 23 days?
Write an expression for the area of this rectangle. Evaluate your expression to find the area