adoreharvey adoreharvey
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

. Four peaches and 12 nectarines cost $2.28. At the same shop, two peaches and 14 nectarines
cost $2.10. Using matrix methods, find the cost of each piece of fruit.
(5 marks)

Respuesta :

Otras preguntas

Wat is linear regression
Why does chlorophyll break down in autumn?
The volume of a cardboard box is 729,000 centimeters squared. The box is 90 cm wide and 90 cm high. What is the length of the box? (Also, how do I solve this??
What fraction is equivalent to 123.5℅
Please help me answer this question
Use scientific notation to perform 0.07x1600/0.0004
Is 15f+9>5(5f+3) solvable? If so , what are the real numbers?
2g+7=-4g+7+6g how do you solve that
frank owns an entire block, which happens to be a perfectly square piece of land. one corner of the block is in the intersection of Slauson ave. and carmelita.
The product of two consecutive multiples of 5 is 500.what are these numbers?