vanessagallegos7745 vanessagallegos7745
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

An object has a weight of 5.10 Newtons (N) at sea level, where the acceleration due to gravity is 9.81 m/s2. What is the acceleration due to gravity on the obje
Cassandra drove 370.5 Miles in 6.5 hrs. How many miles per hour did she drive? (:
Solve for " x " --- 20/x = 4/9 ? explain. (:
How is a plateau similar to a plain?
Simplify the expression 7v + 2w-12v
What's an equivalent ratio to 12:10 ? ( explain also too please! :D )
Describe how trade contributed to United States territorial growth.
How to show your work to solve  3r^2-16r-7=5
Justin works as a car salesman. Last week he had a total of 42,000 dollars in sales. if his Commission is 2 percent how much did Justin earn and last week?
What's 16.6666667 to the nearest tenth