abitgail2516 abitgail2516
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Malik bought 0.8 pounds of turkey and 1.45 pounds of ham from deli. if turkey costs $6.45 per pound and ham costs $4.80 per pound, find the total cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Why must every proposition in an argument be tested using a logical sequence? to keep debates and disagreements impersonal   to discover if it makes logical sen
A number is *K* units to the left of 0 on the number line. Describe the location of its opposite
Need help asap with number 4
what is meant by saying that a hypothesis must be testable ?
How many countries have Spanish as their official language? around 5 around 10 around 15 more than 20 more than 50
A change in color when two solutions are mixed together is a clue that a ___ has taken place
A dealer bought some tires for 6500. the tires were sold for 9500. making 50 on each tire. how many tires were involved?
Please help me asap!
Can anybody help me please?
Express (x^n+5/y)^2 with positive exponents.